GENİŞLETİLMİŞ İÇ ANADOLU BÖLGE BARO BAŞKANLARI TOPLANTISI KONYA'DA YAPILDI
Tarih: 9.07.2019| Okunma Sayısı: 454

Genişletilmiş İç Anadolu Bölge Baro Başkanları toplantısı 5-7 Temmuz 2019 tarihinde Konya Barosunun ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya Birlik Başkanı, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri ve 33 Baro Başkanı ve temsilcileri katıldı.

 Konya Baro Başkanı Av. Mustafa ALADAĞ’ın moderatörlüğünde yapılan toplantıda yargı reformu strateji paketinin yanı sıra mesleğimizin sorunları ile güncel gelişmeler ele alındı.

Özellikle yargı reform paketinde ana başlıklar altında açıklanan konularda gerekli yasal düzenlemenin biran evvel yapılması için TBMM nezdinde gerekli girişimlerin bulunulması bu konuda kamuoyu oluşturulması konusu görüşüldü.

Ardından özelde adli yardım ödeneklerinin yetersizliği ve meslek içi eğitim programlarının kapsamının genişletilmesi konuları ele alındı.

Toplantının öğleden sonra yapılan bölümünde Konya Barosu mensubu olan ve meslekte 40, 50 ve 60. Yılını dolduran üstatlarımıza Türkiye Barolar Birliği’nce tertip edilen programda TBB Başkanı Av.Prof.Dr. Metin FEYZİOĞLU ve Baro Başkanı Av. Mustafa ALADAĞ tarafından plaket takdim edildi.

 

01.06.2020
AV. KENAN YAŞAR
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.