15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ
Tarih: 15.07.2019| Okunma Sayısı: 565

15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizde bir darbe girişimi yaşanmış, fetö terör örgütü ve bu örgüte mensup bir kısım üniformalı hain teröristler kendisine ülkemizin güvenliğini korumak için emanet edilen silahların, tankların namlusunu halkımıza çevirme cesaretini göstermiştir. 

Milletlerin tarihlerinde kader anları, dönüm noktaları vardır. Bu kritik anlardaki tavır ve duruşlarıyla toplumlar, geleceklerine yön verir; millet olmanın, kardeşliğin, aynı kaderi paylaşmanın şuuruna varır.

Anadolu'yu vatan kıldığımız Malazgirt zaferi,  İstanbul'un fethi, dünyanın en güçlü ordularını dize getirdiğimiz Çanakkale zaferi, tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen zaferle taçlandırdığımız İstiklal Harbi, bizim tarihimizin köşe taşlarıdır. Üçüncü yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz destanı ise bu iftihar silsilemizin günümüzdeki son halkasıdır.

15 Temmuz gecesi milletimiz, tıpkı bir asır evvel Çanakkale'de, İstiklal Harbi'nde olduğu gibi bağımsızlığına, onuruna ve istikbaline kast eden elleri kırarak, bir kez daha iradesine sahip çıktı. Kadını erkeği, genci yaşlısıyla Türk Milletinin her bir ferdi, o gece tüm farklılıkları bir tarafa bırakarak, yekvücut halinde FETÖ'nün işgal teşebbüsünü püskürttü.

Siyasi tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri, milletimizin fedakârlığı, cesareti ve mücadelesi sayesinde demokrasi zaferine dönüştü.

Şüphesiz bu zaferde en büyük pay sahibi "Gün, vatana sahip çıkma günüdür" diyerek tanklara, uçaklara, ölüm kusan silahlara meydan okuyan aziz şehitlerimiz ile gazilerimizdir.

Çorum Barosu olarak ülkemizde demokrasinin hakim olması ve her bir sorunun hukuk ve siyaset temelinde çözülmesi dileği ile hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyor, şehitlerimizi rahmetle, özlemle ve şükranla yâd ediyor, gazilerimize Allah'tan sağlıklı, hayırlı uzun ömürler diliyoruz.

 Av.Kenan Yaşar 
Çorum Baro Başkanı

01.06.2020
AV. KENAN YAŞAR
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.