Çorum Barosu 23-24 Ocak Tarihlerinde Samsun’da Düzenlenen Avukat Hakları Çalıştayına Katıldı
Tarih: 25.01.2015 23:00:00| Okunma Sayısı: 1369

   Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Av. Başar Yaltı başkanlığındaki TBB Avukat Hakları Merkezi tarafından düzenlenen Karadeniz Bölge Çalıştayı, 23-24 Ocak 2015 tarihlerinde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun katılımıyla Samsun Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantya Çorum, Amasya, Ordu, Artvin ve Trabzon Baroları katılmıştır.

    Çalıştayda Çorum’u Baro Başkanı Av. Altan Akpınar, Avukat Hakları Komisyonu Üyeleri Av. Sezer Şahin ve Av. Gazi Atmaca temsil etmiştir. Toplantı sonunda katkıları için Çorum Barosu adına Baro Başkanı Av. Altan Akpınar’ a TBB Başkan Yardımcısı Av. Başar Yaltı ve Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz tarafından bir anı plaketi takdim edilmiştir.

       TBB Başkanı Metin Feyzioğlu ise, “Bugün Türkiye'de birçok, milyonlarca yurttaşımız, iyi ki avukatlar ve barolar var demektedir. Ben bunları ifade ettikçe birileri bize ‘siyaset yapıyorsun’ demektedir. Sonuna kadar en büyük harflerle ve altını çizerek siyaset yapıyoruz. Bu siyaset hukukun üstünlüğü siyasetidir. 77 milyonu eşit vatandaşlık paydasında buluşturma ve kucaklaştırma siyasetidir. Türkiye'de bu ülkenin üzerine kurulu olduğu bütün fay hatları kırılmak istenirken, bizim siyasetimizin 77 milyonu insan hakları temelinde, hukukun üstünlüğü temelinde buluşturma siyasetidir. Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü ortak lisan olan hukukun üstünlüğü lisanıyla sağlama siyasetidir. Yaptığımızı sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz. Biz Anadoluluyuz, biz Trakyalıyız. Biz Misak-ı Milli sınırlarında kök salmış ve bu milletin milli-manevi değerleriyle yoğrulmuş bu hale gelmiş ve nankörlük bilmeyen insanlarız” diye konuştu.

     23-24 Ocak 2015 Tarihilerinde 2 gün süren Çalıştayla ilgili bir sonuç bildirisi hazırlanacaktır. Hazırlanacak olan sonuç bildirisi kamuoyu ile paylaşılacaktır.

 
 
 
 
 
 

16.01.2019
AV. KENAN YAŞAR
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.